קרנות נאמנות מובילות ב – 2016

אחת מאפשרויות ההשקעה הרווחות והפופולריות היא השקעה בקרנות נאמנות. אם אתם מתעניינים בהשקעה כזו חשוב לדעת כי אמנם ניתן להרוויח ולצאת עם רווחים נאים מהשקעה כזו, אך יש בהחלט סיכויים להפסדים. לפיכך חשוב להתנהל בכל מה שקשור להשקעות בקרנות נאמנות בצורה זהירה ומחושבת, להכיר את כללי המשחק ולפעול על פיהם. כך ניתן להגדיל את סיכויי הרווח ולמזער את הסיכונים הקיימים.

בקצרה – מהי קרן נאמנות?

תחילה נגדיר בקצרה מהי בכלל קרן נאמנות? מדובר באפיק השקעה רווח בו חברים מספר משקיעים השותפים בהשקעה בניירות ערך. כאשר כל משקיע רוכש יחידת השקעה או כמה יחידות. הקרן מנוהלת על ידי מנהל ולפי הסכם נאמנות. כאשר מתבצעות עסקאות שונות בניירות הערך והחברים השותפים בהשקעה מרוויחים ביחס להשקעה את הרווחים או נוחלים את ההפסדים במשותף. הקרן מתחלקת ליחידות כאשר לכל יחידה יש מחיר רכישה, וכל משקיע רשאי לרכוש מספר יחידות שותפות בקרן. ועל פי מספר היחידות כך חלקו ברווח או בהפסד.

בחירת קרן נאמנות

חשוב לדעת כי בבחירת קרן הנאמנות יש להשקיע מחשבה רבה, כי בשביל לדעת שאתה עושה את המקסימום כדי לשים את הכסף שלך במקום שעתיד לייצר לך רווחים בהתאם להשקעה שלך, ולא להסב לך נזקים, עליך לבחור את הקרן המוצלחת והמשתלמת שהוכיחה את עצמה ביחס לקרנות נאמנות אחרות הפועלות לצידה. ניתן לבחון את פעילותן של קרנות הנאמנות השונות ועל פי המדדים והנתונים המוצגים לאתר את הקרן הזו שנראית רווחית וכדאית מכולן, בהתאם ליכולת ההשקעה שלכם.

קרנות שונות – תשואות שונות

לדוגמה קרן ברק ממונפת היא קרן המנוהלת על ידי איילון, והיא מובילה בתשואה יומית של 2.90. אחריה עומדת קרן נאמנות נדל"ן מניב צפון אמריקה, המנוהלת על ידי מגדל מניות. התשואה היומית שלה היא 2.48. אם נתבונן על התשואה החודשית נגלה כי מגדל ברזיל ואמריקה הלטינית מובילה בתשואה חודשית של 12.62, ואחריה אירופה בנקים המנוהלת אף היא על ידי מגדל בתשואה חודשית של 9.89. סקירה של טבלאות המשוות את התשואות היומיות, החודשית והשנתיות תקנה לכם מידע מהימן בדבר כדאיות ובחירה מוצלחת של הקרן המתאימה לכם.